Якщо дуже коротко та спрощено, то рефінансування кредиту це спосіб погасити існуючий кредит, взявший новий під більш вигідно умови. Але не завжди так, інколи бувають різні умови та нюанси, про які ми зараз біль детально розповімо.

Найчастіше у банках проводять рефінансування таких великих кредитів, як автокредит чи кредит на житло. Це пов’язано з тим, що умови кредитування в банках змінюються, а позичальник продовжує платити згідно з тією відсотковою ставкою, яка була вказана в первісному договорі.

Тут і приходить на допомогу рефінансування кредиту, тобто позичальник бере новий кредит на вигідніших умовах, закриває старий і продовжує платити вже за новою процентною ставкою, нижчою за попередню. Щомісячна сума, яку позичальник тепер платитиме, теж знижується.

Яка процедура рефінансування?

Коли банк видаватиме новий кредит, то позичальник має пройти процедуру оформлення кредиту, ніби він був новий клієнт. Перевірятиметься і заробітна плата, і паспорт, і документи про вашу реєстрацію. Ваше майно буде переоцінено, щоб отримати свою справжню ціну. Якщо у попередньому договорі був пункт про те, що при достроковому погашенні кредиту вам потрібно буде заплатити певний відсоток, то будьте готові до цього.

Ставка рефінансування зазвичай нижча, та більш вигідна (адже не логічно робити перекредитування на гірші умови). Хоча буває і таке.

У будь-якому випадку, видатків вам не уникнути. Тим не менш, рефінансування завжди варте того, щоб його зробити.

Коли проводиться рефінансування кредиту

У деяких випадках рефінансування кредиту провадиться тоді, коли позичальник більше не в змозі вносити щомісячні платежі. Це може статися, якщо позичальник втратив роботу. У цьому випадку сума щомісячного платежу є набагато нижчою. Ось тільки процентна ставка буде вищою через те, що терміни кредиту пролонгуються.

Якщо у вас є кілька кредитів, ви можете об’єднати їх в один. Тоді кількість щомісячних платежів зменшиться. Можливо, і відсоткова ставка також зменшиться.

Як бачите, рефінансування споживчого кредиту може значно покращити ваше фінансове становище.

В багатьох банках України є послуга рефінансування. Це може буди як іпотечне рефінансування (рефінансування довгострокових кредитів), так і рефінансування мікрозаймів (поширене явище).

Відмінність у тому, що відсоткову ставку у кожному банку встановлюється індивідуально. Тож слід ознайомитися з усіма можливими програмами рефінансування, які є сьогодні на ринку кредитування України.

Де знайти можливість перекредитуватись?

На сьогоднішній день інтернет грає не останню роль у житті кожної людини. Це стосується і фінансової сторони життя. Кожен банк має офіційний сайт. Вам необов’язково обходити всі банки у своєму місті. Достатньо відвідати сайти та ознайомитися з інформацією. Крім того, на сайтах є кол-оператор, який може дати вам відповіді на всі питання, що вас цікавлять.

Далі вам слід уважно проаналізувати та порівняти отримані дані для того, щоб ухвалити максимально правильне рішення. Після того, як ви визначитеся з банками, надішліть декілька заявок. Банківські співробітники на основі наданих вами даних незабаром дадуть вам відповідь. Якщо в одному банку відповідь буде негативною, то в наступному банку ви отримаєте позитивну відповідь.

Сьогодні в Україні дуже часто багато хто бере кредити в мікрофінансових організаціях, щоб погасити банківські позики. Даний метод рефінансування набирає все більшої популярності, тому що в мікрофінансових організаціях від вас не вимагатимуть багато документів, і відповідь ви отримаєте дуже швидко.

Рефінансування споживчого кредиту Варто також зупинитися і на привабливих умовах Ощадбанку, який пропонує рефінансувати житловий кредит та кредит на нагальні потреби під заставу нерухомості. Сума можливого кредиту становитиме до 70% вартості нерухомості. Відсоткову ставку: 13,6%. Кредит можна взяти на 20 років. Для того, щоб надати заявку на розгляд, вам потрібно надати посвідчення особи, копію свідоцтва про шлюб позичальника та довідку про постійні доходи за останні шість місяців.

Таким чином, багато банків пропонують провести зовнішнє рефінансування. Варто лише проаналізувати та порівняти умови, на яких банки пропонують цю послугу. Не забувайте про додаткові платежі та комісійні. Особливо перевіряйте пункт дострокового погашення кредиту, якщо вирішили провести рефінансування кредиту.